9th Hockey India Senior Men National Championship 2019 (B Division)

Chennai, Tamil Nadu

7 - 20 Jan 2019

Local Time 2019-10-19 20:55:27

CSE
GUJ
20 - 1
Pool C
MPA
BIH
9 - 0
Pool A
HAP
HMP
2 - 2
Pool C
HUT
TEL
3 - 5
Pool A
HBN
TRI
20 - 0
Pool D
THA
HJK
6 - 2
Pool B
SSB
MAN
3 - 3
Pool B
MPS
CHA
2 - 3
Pool D
CSE
HMP
2 - 0
Pool C
MPA
TEL
10 - 1
Pool A
GUJ
MIZ
3 - 2
Pool C
BIH
MAH
0 - 10
Pool A
THA
MAN
2 - 0
Pool B
HBN
CHA
3 - 3
Pool D
HJK
HAN
12 - 0
Pool B
TRI
AHA
0 - 13
Pool D
HUT
MAH
3 - 7
Pool A
UTN
CSF
4 - 2
Pool G
SSB
HAN
22 - 0
Pool B
PUD
ASH
8 - 2
Pool G
HAP
MIZ
5 - 1
Pool C
HCO
HMB
9 - 0
Pool H
MPS
AHA
4 - 2
Pool D
DEL
RAJ
3 - 2
Pool E
SAI
GOA
4 - 0
Pool H
SPS
AIP
0 - 1
Pool H
SAG
HHP
3 - 1
Pool F
BHA
KER
8 - 2
Pool E
FCI
VHA
5 - 0
Pool F
MPA
HUT
5 - 0
Pool A
HBN
MPS
1 - 0
Pool D
TEL
BIH
6 - 2
Pool A
CHA
TRI
17 - 1
Pool D
THA
SSB
2 - 6
Pool B
BHA
HPA
4 - 5
Pool E
MAN
HJK
5 - 1
Pool B
SAG
DNH
5 - 0
Pool F
CSE
HAP
4 - 0
Pool C
HMP
GUJ
8 - 2
Pool C
PUD
HHM
5 - 1
Pool G
VHA
DNH
0 - 0
Pool F
TEL
MAH
3 - 5
Pool A
MAN
HAN
19 - 0
Pool B
UTN
ASH
13 - 1
Pool G
CSF
HHM
6 - 1
Pool G
HMP
MIZ
2 - 2
Pool C
CHA
AHA
3 - 2
Pool D
HCO
GOA
10 - 1
Pool H
FCI
HHP
8 - 1
Pool F
SAI
SPS
1 - 0
Pool H
DEL
KER
4 - 3
Pool E
HMB
AIP
1 - 9
Pool H
RAJ
HPA
0 - 5
Pool E
MPA
MAH
1 - 2
Pool A
CSE
MIZ
12 - 0
Pool C
HAP
GUJ
6 - 2
Pool C
HUT
BIH
9 - 4
Pool A
THA
HAN
18 - 0
Pool B
HBN
AHA
8 - 2
Pool D
SSB
HJK
3 - 2
Pool B
MPS
TRI
16 - 0
Pool D
DEL
BHA
1 - 2
Pool E
ASH
CSF
2 - 9
Pool G
KER
RAJ
1 - 2
Pool E
HCO
SAI
1 - 1
Pool H
FCI
SAG
2 - 1
Pool F
HMB
SPS
0 - 5
Pool H
HHP
VHA
5 - 0
Pool F
UTN
PUD
5 - 2
Pool G
GOA
AIP
1 - 14
Pool H
HCO
SPS
2 - 1
Pool H
KER
HPA
4 - 4
Pool E
SAI
AIP
2 - 1
Pool H
HHP
DNH
5 - 0
Pool F
HMB
GOA
9 - 3
Pool H
ASH
HHM
1 - 5
Pool G
SAG
VHA
5 - 0
Pool F
DEL
HPA
3 - 4
Pool E
BHA
RAJ
5 - 1
Pool E
UTN
HHM
8 - 2
Pool G
FCI
DNH
5 - 0
Pool F
PUD
CSF
1 - 4
Pool G
HCO
AIP
0 - 0
Pool H
SAI
HMB
2 - 0
Pool H
GOA
SPS
0 - 12
Pool H
MAH
SAI
0 - 2
Quarter-final
SSB
UTN
0 - 3
Quarter-final
CSE
FCI
2 - 1
Quarter-final
HBN
HPA
5 - 4
Quarter-final
SAI
UTN
3 - 3 (2 - 3 SO)
Semi-final
CSE
HBN
3 - 3 (4 - 3 SO)
Semi-final
SAI
HBN
5 - 1
3/4th Place
UTN
CSE
4 - 3
Final
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Tournament Director MOGHUL MOHAMMED Muneer IND Hockey India
Umpires Manager SHARMA Ripudaman IND Hockey India
Technical Officer NEGI Amar IND Hockey India
Technical Officer CHANDRAKAR Shreyes IND Hockey India
Technical Officer GABRIEL Adrian IND Hockey India
Technical Officer JAMAL Mohd IND Hockey India
Technical Officer KHAN Feeroz IND Hockey India
Technical Officer SINGH Joginder IND Hockey India
Technical Officer SINGH Inderpal IND Hockey India
Technical Officer ROSHAN Rabbi IND Hockey India
Umpire SINGH Malkiat IND Hockey India
Umpire SHARMA Amit IND Hockey India
Umpire RV Raghuprasad IND Hockey India
Umpire B Nanaiah IND Hockey India
Umpire PRADHAN Manoj IND Hockey India
Umpire MUTHAPPA Keerthi IND Hockey India
Umpire BIRANJE Mukesh IND Hockey India
Umpire MGP Pradeep IND Hockey India
Umpire MADHAVAN Sreeram IND Hockey India
Umpire M Prasanth IND Hockey India
Umpire KUMAR Suresh IND Hockey India
Umpire DANGI Anand IND Hockey India
Umpire YADAV Tarun IND Hockey India
Appointments
2019-01-09 2019-01-09 2019-01-09 2019-01-09 2019-01-09 2019-01-09 2019-01-09 2019-01-09 2019-01-09 2019-01-09 2019-01-09 2019-01-09 2019-01-09
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
17 HUT v MAH (Pool A)
06:00:00
KUMAR Suresh (IND) PRADHAN Manoj (IND) JAMAL Mohd (IND) SINGH Joginder (IND)
M Prasanth (IND) GABRIEL Adrian (IND)  
18 SSB v HAN (Pool B)
07:30:00
BIRANJE Mukesh (IND) M Prasanth (IND) SINGH Joginder (IND) JAMAL Mohd (IND)
PRADHAN Manoj (IND) GABRIEL Adrian (IND)  
25 UTN v CSF (Pool G)
07:30:00
RV Raghuprasad (IND) SINGH Malkiat (IND) SINGH Inderpal (IND) KHAN Feeroz (IND)
SHARMA Amit (IND) NEGI Amar (IND)  
19 HAP v MIZ (Pool C)
09:00:00
KUMAR Suresh (IND) B Nanaiah (IND) JAMAL Mohd (IND) CHANDRAKAR Shreyes (IND)
BIRANJE Mukesh (IND) SINGH Joginder (IND)  
26 PUD v ASH (Pool G)
09:00:00
MUTHAPPA Keerthi (IND) YADAV Tarun (IND) KHAN Feeroz (IND) ROSHAN Rabbi (IND)
RV Raghuprasad (IND) SINGH Inderpal (IND)  
20 MPS v AHA (Pool D)
10:30:00
M Prasanth (IND) BIRANJE Mukesh (IND) GABRIEL Adrian (IND) JAMAL Mohd (IND)
MADHAVAN Sreeram (IND) CHANDRAKAR Shreyes (IND)  
27 HCO v HMB (Pool H)
10:30:00
YADAV Tarun (IND) SHARMA Amit (IND) SINGH Inderpal (IND) NEGI Amar (IND)
DANGI Anand (IND) ROSHAN Rabbi (IND)  
21 DEL v RAJ (Pool E)
15:00:00
B Nanaiah (IND) MADHAVAN Sreeram (IND) SINGH Joginder (IND) GABRIEL Adrian (IND)
PRADHAN Manoj (IND) JAMAL Mohd (IND)  
28 SAI v GOA (Pool H)
15:00:00
SHARMA Amit (IND) RV Raghuprasad (IND) ROSHAN Rabbi (IND) KHAN Feeroz (IND)
SINGH Malkiat (IND) SINGH Inderpal (IND)  
22 BHA v KER (Pool E)
16:30:00
MADHAVAN Sreeram (IND) KUMAR Suresh (IND) CHANDRAKAR Shreyes (IND) SINGH Joginder (IND)
MGP Pradeep (IND) GABRIEL Adrian (IND)  
24 SAG v HHP (Pool F)
16:30:00
YADAV Tarun (IND) MUTHAPPA Keerthi (IND) NEGI Amar (IND) SINGH Inderpal (IND)
SINGH Malkiat (IND) ROSHAN Rabbi (IND)  
29 SPS v AIP (Pool H)
16:30:00
DANGI Anand (IND) YADAV Tarun (IND) KHAN Feeroz (IND) NEGI Amar (IND)
MUTHAPPA Keerthi (IND) ROSHAN Rabbi (IND)  
23 FCI v VHA (Pool F)
18:00:00
B Nanaiah (IND) PRADHAN Manoj (IND) JAMAL Mohd (IND) GABRIEL Adrian (IND)
MGP Pradeep (IND) CHANDRAKAR Shreyes (IND)  
2019-01-10 2019-01-10 2019-01-10 2019-01-10 2019-01-10 2019-01-10 2019-01-10 2019-01-10 2019-01-10 2019-01-10 2019-01-10
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
30 MPA v HUT (Pool A)
06:00:00
B Nanaiah (IND) MGP Pradeep (IND) CHANDRAKAR Shreyes (IND) JAMAL Mohd (IND)
M Prasanth (IND) SINGH Joginder (IND)  
36 HBN v MPS (Pool D)
06:00:00
DANGI Anand (IND) YADAV Tarun (IND) SINGH Inderpal (IND) NEGI Amar (IND)
SINGH Malkiat (IND) ROSHAN Rabbi (IND)  
31 TEL v BIH (Pool A)
07:30:00
BIRANJE Mukesh (IND) MADHAVAN Sreeram (IND) GABRIEL Adrian (IND) CHANDRAKAR Shreyes (IND)
MGP Pradeep (IND) SINGH Joginder (IND)  
37 CHA v TRI (Pool D)
07:30:00
SHARMA Amit (IND) SINGH Malkiat (IND) ROSHAN Rabbi (IND) KHAN Feeroz (IND)
MUTHAPPA Keerthi (IND) NEGI Amar (IND)  
32 THA v SSB (Pool B)
09:00:00
B Nanaiah (IND) BIRANJE Mukesh (IND) JAMAL Mohd (IND) SINGH Joginder (IND)
MADHAVAN Sreeram (IND) GABRIEL Adrian (IND)  
38 BHA v HPA (Pool E)
09:00:00
RV Raghuprasad (IND) SHARMA Amit (IND) NEGI Amar (IND) SINGH Inderpal (IND)
DANGI Anand (IND) ROSHAN Rabbi (IND)  
33 MAN v HJK (Pool B)
10:30:00
PRADHAN Manoj (IND) MADHAVAN Sreeram (IND) CHANDRAKAR Shreyes (IND) GABRIEL Adrian (IND)
KUMAR Suresh (IND) JAMAL Mohd (IND)  
39 SAG v DNH (Pool F)
10:30:00
YADAV Tarun (IND) SHARMA Amit (IND) SINGH Inderpal (IND) NEGI Amar (IND)
MUTHAPPA Keerthi (IND) KHAN Feeroz (IND)  
34 CSE v HAP (Pool C)
15:00:00
BIRANJE Mukesh (IND) B Nanaiah (IND) SINGH Joginder (IND) JAMAL Mohd (IND)
MGP Pradeep (IND) GABRIEL Adrian (IND)  
35 HMP v GUJ (Pool C)
16:30:00
M Prasanth (IND) PRADHAN Manoj (IND) CHANDRAKAR Shreyes (IND) SINGH Joginder (IND)
KUMAR Suresh (IND) JAMAL Mohd (IND)  
40 PUD v HHM (Pool G)
16:30:00
SINGH Malkiat (IND) RV Raghuprasad (IND) KHAN Feeroz (IND) ROSHAN Rabbi (IND)
SHARMA Amit (IND) SINGH Inderpal (IND)  
2019-01-11 2019-01-11 2019-01-11 2019-01-11 2019-01-11 2019-01-11 2019-01-11 2019-01-11 2019-01-11 2019-01-11 2019-01-11 2019-01-11 2019-01-11
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
41 TEL v MAH (Pool A)
06:00:00
MUTHAPPA Keerthi (IND) M Prasanth (IND) KHAN Feeroz (IND) ROSHAN Rabbi (IND)
SHARMA Amit (IND) CHANDRAKAR Shreyes (IND)  
48 VHA v DNH (Pool F)
06:00:00
RV Raghuprasad (IND) YADAV Tarun (IND) JAMAL Mohd (IND) NEGI Amar (IND)
KUMAR Suresh (IND) GABRIEL Adrian (IND)  
42 MAN v HAN (Pool B)
07:30:00
MADHAVAN Sreeram (IND) MUTHAPPA Keerthi (IND) SINGH Joginder (IND) CHANDRAKAR Shreyes (IND)
M Prasanth (IND) KHAN Feeroz (IND)  
49 UTN v ASH (Pool G)
07:30:00
YADAV Tarun (IND) KUMAR Suresh (IND) NEGI Amar (IND) JAMAL Mohd (IND)
RV Raghuprasad (IND) SINGH Inderpal (IND)  
43 HMP v MIZ (Pool C)
09:00:00
BIRANJE Mukesh (IND) MADHAVAN Sreeram (IND) ROSHAN Rabbi (IND) SINGH Joginder (IND)
PRADHAN Manoj (IND) CHANDRAKAR Shreyes (IND)  
50 CSF v HHM (Pool G)
09:00:00
MGP Pradeep (IND) RV Raghuprasad (IND) SINGH Inderpal (IND) GABRIEL Adrian (IND)
B Nanaiah (IND) JAMAL Mohd (IND)  
44 CHA v AHA (Pool D)
10:30:00
DANGI Anand (IND) SHARMA Amit (IND) SINGH Joginder (IND) KHAN Feeroz (IND)
MUTHAPPA Keerthi (IND) ROSHAN Rabbi (IND)  
51 HCO v GOA (Pool H)
10:30:00
YADAV Tarun (IND) RV Raghuprasad (IND) JAMAL Mohd (IND) SINGH Inderpal (IND)
SINGH Malkiat (IND) NEGI Amar (IND)  
47 FCI v HHP (Pool F)
12:00:00
PRADHAN Manoj (IND) BIRANJE Mukesh (IND) CHANDRAKAR Shreyes (IND) ROSHAN Rabbi (IND)
SHARMA Amit (IND) KHAN Feeroz (IND)  
45 DEL v KER (Pool E)
15:00:00
BIRANJE Mukesh (IND) M Prasanth (IND) ROSHAN Rabbi (IND) CHANDRAKAR Shreyes (IND)
MADHAVAN Sreeram (IND) KHAN Feeroz (IND)  
52 SAI v SPS (Pool H)
15:00:00
MGP Pradeep (IND) SINGH Malkiat (IND) GABRIEL Adrian (IND) NEGI Amar (IND)
KUMAR Suresh (IND) SINGH Inderpal (IND)  
46 RAJ v HPA (Pool E)
16:30:00
M Prasanth (IND) MUTHAPPA Keerthi (IND) CHANDRAKAR Shreyes (IND) SINGH Joginder (IND)
DANGI Anand (IND) ROSHAN Rabbi (IND)  
53 HMB v AIP (Pool H)
16:30:00
SINGH Malkiat (IND) MGP Pradeep (IND) JAMAL Mohd (IND) SINGH Inderpal (IND)
B Nanaiah (IND) GABRIEL Adrian (IND)  
2019-01-13 2019-01-13 2019-01-13 2019-01-13 2019-01-13 2019-01-13 2019-01-13 2019-01-13 2019-01-13
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
62 DEL v BHA (Pool E)
07:00:00
PRADHAN Manoj (IND) M Prasanth (IND) CHANDRAKAR Shreyes (IND) KHAN Feeroz (IND)
KUMAR Suresh (IND) GABRIEL Adrian (IND)  
67 ASH v CSF (Pool G)
07:30:00
MADHAVAN Sreeram (IND) MUTHAPPA Keerthi (IND) ROSHAN Rabbi (IND) JAMAL Mohd (IND)
RV Raghuprasad (IND) NEGI Amar (IND)  
63 KER v RAJ (Pool E)
09:00:00
M Prasanth (IND) PRADHAN Manoj (IND) KHAN Feeroz (IND) GABRIEL Adrian (IND)
B Nanaiah (IND) SINGH Inderpal (IND)  
68 HCO v SAI (Pool H)
09:30:00
SHARMA Amit (IND) MADHAVAN Sreeram (IND) SINGH Joginder (IND) NEGI Amar (IND)
YADAV Tarun (IND) JAMAL Mohd (IND)  
64 FCI v SAG (Pool F)
10:30:00
KUMAR Suresh (IND) B Nanaiah (IND) GABRIEL Adrian (IND) SINGH Inderpal (IND)
BIRANJE Mukesh (IND) CHANDRAKAR Shreyes (IND)  
69 HMB v SPS (Pool H)
10:30:00
MUTHAPPA Keerthi (IND) MGP Pradeep (IND) NEGI Amar (IND) SINGH Joginder (IND)
SHARMA Amit (IND) ROSHAN Rabbi (IND)  
65 HHP v VHA (Pool F)
15:00:00
SINGH Malkiat (IND) PRADHAN Manoj (IND) SINGH Inderpal (IND) KHAN Feeroz (IND)
DANGI Anand (IND) GABRIEL Adrian (IND)  
66 UTN v PUD (Pool G)
16:30:00
DANGI Anand (IND) BIRANJE Mukesh (IND) KHAN Feeroz (IND) CHANDRAKAR Shreyes (IND)
SINGH Malkiat (IND) SINGH Inderpal (IND)  
70 GOA v AIP (Pool H)
16:30:00
YADAV Tarun (IND) RV Raghuprasad (IND) JAMAL Mohd (IND) ROSHAN Rabbi (IND)
MGP Pradeep (IND) SINGH Joginder (IND)